Romeo ve Juliet Şehri: Verona

 Romeo ve Juliet Şehri: Verona

Romeo ve Juliet Şehri: Verona

Blog evi serimizde bu hafta Milano, Roma ya da Venedik kadar meşhur olmasa da İtalya’nın en görülesi yerlerinden biri olan Verona hakkında konuşacağız.

Zaten İtalyanlara göre ne Venedik ne de Roma… Eski gerçek ve özgün İtalya’yı görmek istiyorsanız, Verona’ya gitmelisiniz. Verona’da şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan tarihi bir kapı bulunuyor. Bu kapıdan geçince Bra Meydanı’nın tam karşısında tarihi Arena’yı görüyorsunuz. Size tavsiyem, Arena’nın etrafında bulunan kafelerden birinde oturup, kahvenizi ya da meşhur Verona şarabınızı içerken eşsiz manzaranın tadını çıkarmak olacaktır. Verona’nın en heyecanlı yeri ise kuşkusuz Romeo ve Juliet’in evi olan Casa di Giulietta. Aşkın en tutkulu halinin yaşandığı bu evi ziyaret edebilir, avludaki o meşhur balkonu görebilirsiniz. Verona’ya gitmişken alışveriş yapmadan olmaz derseniz, tanınmış mağazaların bulunduğu, şehrin en kalabalık ve turistik yeri olan Via Mazzini caddesini gezebilirsiniz.

Tarihi, doğası, meşhur pizza ve şarabı, Romeo ve Juliet’iyle hem göze hem kalbe hem de mideye hitap eden bu güzel şehre gitmeden önce yapmanız gereken son bir şey var; vize almak. İtalya vize başvurusu ve prosedürleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Volera Tur ekibi uçak biletleri, otel konaklamaları, transfer ve vize temini konularında kurduğu etkili ve düzenli ilişkiler ile siz danışanlarımıza eksiksiz ve hızlı hizmet vermektedir.

İletişim Numaralarımız

0850 308 00 77
Vize: 0552 716 32 37
Bilet: 0507 214 62 88