İnka Antik Şehri: Machu Picchu

 İnka Antik Şehri: Machu Picchu

İnka Antik Şehri: Machu Picchu

Blog Evi serimizde bu hafta sık dağlar tarafından korunan İnka Antik Şehri; Machu Picchu yer almakta. Dünya’nın Yeni Yedi Harikası’nın seçildiği dönemde, And Dağları’nın parlayan ışığı, doğanın tarih ve manzarayla bütünleşip görsel şölen sunduğu Machu Picchu Antik Şehri rakiplerini geride bırakarak Yeni Yedi Harika’dan biri olmuştur.

1450 yıllarında inşa edilmiş ancak inşaası tamamlandığı gibi yayılan çiçek hastalığı sebebiyle şehir terk edilmiştir. İstilacıların gözünden kaçtığı için 200’den fazla merdiveni ve 3000 civarı sağlam basamağı ile bugünlere gelmeyi başarmıştır. Tony Stark’ın da dediği gibi kendini 3000 kez sevdiren bir şehir diyebiliriz :)

Şehrin hemen giriş alanında bulunan “Sanctuary Lodge” isimli İngiliz otelinde konaklayabilir, İnka Yolu’nda yürüyerek şehre otantik bir gözle bakabilirsiniz. Herkes tarafından çokça talep edilen Machu Picchu’ya gitmeden önce bir drone almanızı ve geri kalan tüm işlemleriniz için bize ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Volera Tur ekibi uçak biletleri, otel konaklamaları, transfer ve vize temini konularında kurduğu etkili ve düzenli ilişkiler ile siz danışanlarımıza eksiksiz ve hızlı hizmet vermektedir.

İletişim Numaralarımız

0850 308 00 77
Vize: 0552 716 32 37
Bilet: 0507 214 62 88