Efsanelere Konu Olan Yerleşim: Giresun Adası

 Efsanelere Konu Olan Yerleşim: Giresun Adası

Efsanelere Konu Olan Yerleşim: Giresun Adası

 

         Blog evi serimizde bugün sizlere gitmek için can attığım, gittiğimde çok etkilendiğim bir yerden bahsedeceğim; Giresun Adası.

         Adanın gizemi henüz tam anlamıyla çözülebilmiş değil ancak kazı çalışmaları devam etmekte. Bilinen gerçekse adanın tam bir ekolojik ve tarihi hazine niteliğinde olması. Adayı ziyaret ettiğinizde kendinizi bambaşka bir yere gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Çünkü ada Karadeniz Bölgesinde Akdeniz ikliminin görüldüğü tek yer. Birçok kuş türüne de ev sahipliği yapan ada aynı zamanda mitolojik öğeler de barındırıyor. Aslında adanın her noktası mitolojik bir hikâye ama en bilinenleri Amazon kadınlarının burada yaşadığı ve Herkül'ün altın postu aramak için adaya geldiği efsaneleridir.

         Eğer Karadeniz'e yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye ederim. Atmosferiyle sizi içine alıyor adeta geçmişe ışınlanıyorsunuz. Amazon kadınlarının orada yaşayışını canlandırıyorsunuz kafanızda; muazzam.  Adaya ulaşım ise limandan kalkan teknelerle sağlanıyor. Adaya giriş ücretsiz yalnızca ulaşıma ücret ödüyorsunuz. Size tavsiyem adayı rehberle gezmeniz. Ada birçok efsaneye şahit olduğu için bu efsanelerin bilinerek gezilmesi faydalı ve eğlenceli olacaktır. 

         Sevgiyle kalın.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Volera Tur ekibi uçak biletleri, otel konaklamaları, transfer ve vize temini konularında kurduğu etkili ve düzenli ilişkiler ile siz danışanlarımıza eksiksiz ve hızlı hizmet vermektedir.

İletişim Numaralarımız

0850 308 00 77
Vize: 0552 716 32 37
Bilet: 0507 214 62 88